Prečo WEBER

Od lodnej bóje až ku kotlovému grilu – takto, povedzme vtipne, začína príbeh vývoja grilov Weber®. Bolo to v roku 1952 v americkom Chicagu, keď Georg Stephen, otec dvanástich deti a zároveň veľký priaznivec grilovania a milovník dobrého jedla, prišiel na to, ako sa zbaviť všetkých neduhov, ktoré sprevádzali grilovanie na griloch vyrobených z tehál, ktorých bolo hneď niekoľko – neboli mobilné, pri nepriaznivom počasí boli kvôli chýbajúcemu poklopu nepoužiteľné, často spôsobovali požiar, na mäse sa usádzal popol…

A tak, sa pre éru grilov Weber, stala nezabudnuteľnou plavba Georga Stephena, keď pri pohľade na lodnú bóju dospel k rozhodujúcemu nápadu – rozdelil kovovú bóju na dve časti, spodnú použil ako kotol, naň pripevnil nohy, na dne urobil diery pre lepšie prúdenie vzduchu a hornú časť bóje použil ako poklop. A pred ním stál gril – prvý prototyp kotlového grilu bol na svete a s ním aj základ pre spoločnosť Weber-Stephen Products Co.

Tento robustný kotlový gril, spolu aj s množstvom ďalších modelov grilov Weber®, dnes už predstavuje elegantný gril, ktorý vytvoril kultúru grilovania nie len v Amerike ale po celom svete. Za značkou Weber® sa aj dnes skrýva rodinná firma, a možno práve v tom stále spočíva to čaro, ktoré spája všetkých nadšencov grilovania – od začiatočníkov až po profesionálnych kuchárov. Dnes Weber® ponúka širokú škálu moderných a štýlových grilov, dávajúcu vonkajším šéfkuchárom flexibilitu a možnosť grilovania, opekania, údenia a pečenia v ktoromkoľvek ročnom období!

  George Stephen zomrel v roku 1993, ale jeho nápad, ktorý navždy zmenil svet grilovania, ostáva!